top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoralenkakoprivova

Kiritof 2018 již brzy!

Ten nejhlavnější a nejdůležitější den v roce moravských Chorvatů se koná letos 1. září v Jevišovce. Přijďte, těšíme se na vás!


A na co se letos můžete těšit? Ráno (v 10:30) se v kostele sv. Kunhuty koná trojjazyčná mše svatá. Proč trojjazyčná? Protože tak to v tomto Chrámu Páně bylo po staletí běžné.


Odpolední program zahájí ve 14h průvod krojovaných, v jehož čele půjde nazdobený kozel Kvido. Vyrazí od kostela a cílem jeho cesty je prostranství u kulturního domu v Jevišovce, kde se program bude konat. Těšit se můžete na vystoupení folklorního souboru Tamburica Oslip z Rakouska, na Pálavu z Mikulova i na mnohé další. Kdo bude chtít, může se do kola přidat, nebo třeba si jen zazpívat, popovídat s přáteli, poveselit se, pobavit.


Na letošním kiritofu budeme prezentovat výstavu Barvy chorvatské Moravy, která vznikla na základě letos vydané knihy o moravských Chorvatech. Tu si budete moci na akci koupit.


A děti? Jasně, taky s nimi počítáme, budit se nebudou :)


PS1: I letos vypravujeme ze severní Moravy pro návštěvníky kiritofu autobus. Jede na trase Radkov - Vítkov - Šternberk - Uničov - Brno, staví i jinde po cestě. Pokud se chcete svézt, kontaktujte nás.

PS2: Pokud se rozhodnete s akcí nám pomoct a aktivně se do ní zapojit, budeme moc rádi! Kontaktujte nás.

168 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page